Litery Reklamowe - które wybrać?

litery przestrzenne 12

W tych czasach reklama w internecie to podstawa. Firmy walczą o jak najwyższe pozycje w wyszukiwarkach, reklamują się na social mediach czy korzystają z Google Adwords.
Jednak równie ważna jest reklama zewnętrza, szczególnie dla firm lokalnych. Ładnie wyeksponowany napis, widoczny z dużej odległości z pewnością przyciągnie klientów, którzy szukają konkretnego produktu lub usługi.
W tym poradniku pomożemy z wyborem liter reklamowych, odpowiednich do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Skupimy się na literach przestrzennych, które w przeciwieństwie do kasetonów czy banerów mają wręcz nieograniczone możliwości.

spis treści

Litery ze styroduru niemalowane

litery-ze-styroduru-42

Litery ze styroduru niemalowane to najtańsza możliwa opcja reklamy zewnętrznej. Literę o wysokości 30cm można kupić za niecałe 6zł.
Styrodur, inaczej polistyren ekstrudowany, to materiał służący do ocieplania różnych powierzchni, stosowany jest głównie w budownictwie. Powstaje on ze spienionego polistyrenu i tworzą go małe, zamknięte komórki, przez co zachowuje większe właściwości izolacyjne niż styropian jest również od niego bardziej trwały. Dzięki swoim właściwościom z powodzeniem zaczął być wykorzystywany w produkcji reklamowej.
Jeśli posiadasz mały budżet litery te będą dla Ciebie idealne. Samemu możesz je pomalować lub okleić oryginalnym materiałem. Pamiętaj jednak, że kleje oraz farby nie mogą zawierać rozpuszczalników – uszkodzą styrodur.
Najlepiej sprawdzają się farby silikonowe do elewacji, które gwarantują trwałość na lata. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w malowaniu lub po prostu nie masz na to czasu polecamy zlecić to profesjonalistom, którzy za niewielką opłatą pomalują litery zachowując najwyższą jakość produktu.

Litery ze styroduru malowane

litery-ze-styroduru-43

Litery reklamowe ze styroduru malowane to tania i sprawdzona opcja reklamy zewnętrznej. Profesjonalne maszyny pozwalają na kreację dowolnych kształtów i czcionek, również paleta kolorów jest praktycznie nieograniczona. Litery przestrzenne wykonane ze styroduru, pomalowane wysokiej jakości farbami są trwałe i eleganckie. Jeśli znajdują się wewnątrz pomieszczeń zachowują najwyższą jakość na zawsze, jeśli są umieszczone na zewnątrz w miejscu o dużym nasłonecznieniu zaczną stopniowo tracić kolor dopiero po 5-7 latach. Cena za literę o wysokości 30cm i grubości 3cm wynosi około 10zł.

Litery ze styroduru są bardzo lekkie dzięki czemu są łatwe w montażu i nie są potrzebni profesjonaliści by umieścić je w odpowiednim miejscu. Dodatkowo do liter można zamówić szablon, dzięki któremu każdy powinien sobie poradzić z przymocowaniem liter. Jeśli litery będą znajdowały się wewnątrz pomieszczenia można również zamówić litery oklejone od spodu taśmą, dzięki czemu będzie je można od razu zamontować.
Pamiętaj, jeśli kupujesz litery do wewnątrz, zapytaj nas o podklejenie liter oraz szablon, dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, ponieważ sam będziesz w stanie przykleić litery na stałe, nie będzie potrzebny montażysta.

Litery ze styroduru i plexi

litery-ze-styroduru-plexi-12

Litery przestrzenne ze styroduru z dodatkiem plexi powodują, że litery reklamowe zyskują na wyglądzie, stają się bardziej atrakcyjne. Plexi to inaczej szkło akrylowe, które występuje w różnych kolorach. Podobnie jak styrodur ma nieograniczone możliwości kreacji co pozwala na produkcję najbardziej wyszukanych kształtów. Występuje w wielu kolorach, a w połączeniu z folią ORACAL pozwala na realizację w prawie każdym kolorze.
Litera reklamowa z plexi oraz styroduru o wysokości 30cm kosztuje 31zł, pozostałe wymiary są dostępne w naszym cenniku.

Litery podświetlane z przodu

litery podświetlane blokowe 11
litery podświetlana slim 12

Litery podświetlane z przodu to najdroższy możliwy wariant liter przestrzennych. Litery te prezentują się elegancko w dzień, a dzięki podświetleniu wyróżniają się w nocy. Stosowana technologia produkcji pozwala na realizację większości kształtów.

Litery podświetlane z przodu dzielimy na dwie kategorie:
– Litery Slim – odpowiednie dla mniejszych rozmiarów; od 10cm do 30cm.
Front tych liter jest podświetlony wycinany z plexi, tył wykonany jest z PCW, w którym wydrążony jest tunel dla małych modułów LED.

– Litery blokowe – dla większych rozmiarów; od 20cm.
Front litery blokowej również jest wykonany z plexi, natomiast boki są z taśmy aluminiowej. Tył litery stanowi PCW, na której znajdują się moduły LED.

Możliwości kolorystyczne liter podświetlanych od przodu są również bardzo szerokie, dzięki stosowaniu folii ORACAL. Cena za literę podświetlaną o wysokości 30cm: 165zł netto.

Litery podświetlane od tyłu

litery podświetlane halo 11

Litery podświetlane od tyłu, inaczej nazywane litery z efektem Halo. Litery te są wyraziste, przyciągają wzrok, nie powodując oślepienia. Podstawowym materiałem, który jest wykorzystany w produkcji to dibond czyli płyta kompozytowa złożona z paru warstw aluminium, które są połączone rdzeniem polietylenowym. To sztywny i wytrzymały materiał, który bez przeszkód można stosować na zewnątrz. Dostępny jest w kilku kolorach, jednak można go okleić folią ORACAL w dowolnej barwie. Dla uzyskania efektu przestrzennego, można go połączyć ze styrodurem lub PCW. Cena za literę z efektem Halo o wysokości 30cm: 70zł netto.