Jak przykleić litery ze styroduru lub plexi

Często pytają nas Państwo jak zamocować litery przestrzenne, dlatego postanowiliśmy napisać krótki poradnik, w którym dokładnie opisujemy jak to zrobić.

Sposób montażu zależny jest od tego czy litery ze styroduru, bądź plexi będą znajdowały się wewnątrz budynku czy na zewnątrz. Litery 3D wewnątrz pomieszczenia możemy przykleić na dwa sposoby: za pomocą taśmy klejącej lub za pomocą kleju; litery na zewnątrz należy przymocować jedynie klejem.

Przed przystąpieniem do montażu liter przestrzennych należy oczyścić tył liter oraz powierzchnię do której będą klejone litery. Klej nie może zawierać rozpuszczalników, ponieważ może uszkodzić styrodur – polecamy klej montażowy Den Braven Mamut lub Soudal FixAll. Taśmy mogą być dowolne akrylowe lub piankowe.

Proszę pamiętać, że klej w 100% wiąże dopiero po 24h jednak już po 30min litery 3D powinny się utrzymać w jednym miejscu. Jeśli posiadają Państwo szablon montażu proponujemy zostawić go na noc i ściągnąć następnego dnia, wtedy będą Państwo mieli pewność, że litery ze styroduru będą na swoim miejscu.

Jeśli zamawiają Państwo litery 3D w naszym sklepie, możemy również przygotować szablon montażu, jest również opcja oklejenia liter przestrzennych taśmą dwustronną – wycena indywidualna.